Prestižní matematická soutěž poběží od 11. do 14. dubna a přiláká nejlepší studenty matematiky z desítek převážně evropských univerzit. Účastníci budou 13. dubna v 8:30 slavnostně přivítáni v Janáčkově konzervatoři. Od 9 hodin se pak studenti utkají v budovách PřF OU ve čtyřhodinovém řešení čtyř soutěžních úloh.
Ve stejný den od 16 hodin si pořadatelé nachystali pro soutěžící ve Světě techniky odbornou přednášku hosta, kterým bude matematik a expert na matematickou logiku, Daniele Mundici z Itálie. V sobotu odpoledne od 15 hodin budou v Janáčkově konzervatoři vyhlášení vítězové, předají se jim ceny a celkově se slavnostně zakončí další ročník soutěže.
V loňském roce soutěžilo 148 studentů z 39 univerzit 16 států nejen z Evropy. Soutěž Vojtěcha Jarníka se koná na Ostravské univerzitě každoročně.  Je určena pro studenty vysokých škol, kteří se zajímají o matematiku. Založena byla v roce 1991 studenty Vojtěcha Jarníka a dnes je i dále organizována právě studenty. Díky nepřetržitosti se stalo klání nejstarší matematickou soutěží pro studenty vysokých škol v Evropské unii.
Další informace o soutěži, seznamu nejlepších studentů nebo soutěžních příkladů, najdete na internetové adrese vjimc.osu.cz.