Migrační krize a její řešení

Autor: , 30. 11. 2015

Zveme vás na další přednášku z diskusní platformy Ostravské univerzity k aktuálnímu tématu migrační vlny. Debatovat budou Luděk Niedermayer, Evžen Tošenovský, Vladimír Baar a Nicole Horáková-Hirschlerová, moderovat Radko Hokovský.

Přednáška: Migrační krize a její řešení

„Současná masivní uprchlická vlna, které v současnosti Evropa čelí, je top tématem všech médií i sociálních sítí. Lidé ale často zapomínají na věrohodnost svých zdrojů a nechávají se unášet na vlně snadno dostupných, leč zcela irelevantních informací. Proto Ostravská univerzita pořádá debaty s odborníky a politiky a snaží se tak všeobecnou diskuzi povznést na intelektuálně vyšší úroveň,“ vysvětlil dr. Tomáš Drobík, proděkan pro vnější a vnitřní vztahy Přírodovědecké fakulty OU.

Právě na půdě Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity se bude konat diskuze s poslanci Evropského parlamentu dr. Luďkem Niedermayerem a Ing. Evženem Tošenovským, politickým geografem profesorem Vladimírem Baarem a socioložkou dr. Nicole Horákovou-Hirschlerovou. Diskuzi bude moderovat ředitel think-tanku Evropské hodnoty, Radko Hokovský, M.S.E.

Přijďte i vy diskutovat s našimi hosty – 3. prosince od 14.10 do 15.40, v místnosti M427 na Chittussiho 10 ve Slezské Ostravě. Pro účast vyplňte registrační formulář.

Sledovat aktuální informace můžete na facebookové události přednášky.