„Současná masivní uprchlická vlna, které v současnosti Evropa čelí, je top tématem všech médií i sociálních sítí. Lidé ale často zapomínají na věrohodnost svých zdrojů a nechávají se unášet na vlně snadno dostupných, leč zcela irelevantních informací. Proto Ostravská univerzita pořádá debaty s odborníky a politiky a snaží se tak všeobecnou diskuzi povznést na intelektuálně vyšší úroveň,“ vysvětlil dr. Tomáš Drobík, proděkan pro vnější a vnitřní vztahy Přírodovědecké fakulty OU.
Právě na půdě Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity se bude konat diskuze s poslanci Evropského parlamentu dr. Luďkem Niedermayerem a Ing. Evženem Tošenovským, politickým geografem profesorem Vladimírem Baarem a socioložkou dr. Nicole Horákovou-Hirschlerovou. Diskuzi bude moderovat ředitel think-tanku Evropské hodnoty, Radko Hokovský, M.S.E.
Přijďte i vy diskutovat s našimi hosty – 3. prosince od 14.10 do 15.40, v místnosti M427 na Chittussiho 10 ve Slezské Ostravě. Pro účast vyplňte registrační formulář.
Sledovat aktuální informace můžete na facebookové události přednášky.