Máte na univerzitě svůj vzor, o kterém by měli vědět i ostatní? Nominujte ho na Cenu rektora.

Autor: , 11. 8. 2020

Možná jste byli u toho, když váš spolužák nebo kolega dokončil důležitý výzkum. Nebo byste rádi svou nominací poděkovali akademikovi, který je skvělým učitelem. Ať je váš vzor kdokoli, do konce srpna jej můžete nominovat na Cenu rektora.

Stejně jako každý rok i letos v listopadu proběhne Akademický den se slavnostním předáváním Cen rektora Ostravské univerzity. Ty bude již popáté předávat profesor Jan Lata, rektor univerzity. O tom, jaký bude mít předávání průběh nerozhoduje nikdo jiný, než akademická obec, a to včetně vás. Objevil váš spolužák zapomenutý rod kroužkovců nebo přišel s nápadem, který ovlivní budoucnost nás všech? Přijde vám, že by si váš pedagog zasloužil ocenění? Do konce srpna můžete nominovat své kolegy, spolužáky, čerstvé absolventy v níže zmiňovaných oblastech:

• Cena za vynikající dlouhodobou vzdělávací činnost nebo mimořádnou inovaci ve vzdělávání.
  • Cena za mimořádnou vědecko-výzkumnou nebo uměleckou činnost akademických a vědeckých pracovníků OU do 35 let.
  • Cena za vynikající dlouhodobou vědecko-výzkumnou, uměleckou činnost nebo činnost pro občanskou společnost akademických a vědeckých pracovníků OU.
  • Cena za významné umělecké dílo/uměleckou činnost studentů OU.
  • Cena za mimořádný vědecko-výzkumný výsledek/vědecko-výzkumnou činnost studentů OU.
  • Cena rektora za významnou činnost studentů OU pro občanskou společnost.

Setkání nejen akademické obce, ale také všech příznivců Ostravské univerzity se bude konat 9. 11. 2020 v již tradičním industriálním prostoru multifunkční auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Kromě předávání Cen rektora čeká na návštěvníky i doprovodný program, který je každým rokem neopakovatelným originálem.

V úplných podmínkách pro nominace vašich hrdinů se dozvíte ještě více, například o smyslu udílení Ceny rektora i o odměnách pro oceněné osobnosti. Medailonky loňských nominovaných osobností a další informace si můžete prohlédnout i v Portálu. Po jejich shlédnutí stačí vyplnit nominační formulář.

Děkujeme, že díky vaším nominacím můžeme ocenit práci někoho, kdo si to zaslouží. Protože i když většina z nás nedělá svou práci proto, aby získala ocenění, může to být nemalá motivace k tomu být dál nejlepší v tom, co člověk dělá.

Těšíme se na vaši účast.