V první řadě došlo ke změně hlavního menu, které je nyní rozdělené podle cílových skupin a témat. Tři základní cílové skupiny v hlavním menu jsou uchazeči, studenti a absolventi, tématy jsou Věda a tvůrčí činnost, Mezinárodní vztahy a sekce „Univerzita PRO“, která obsahuje informace pro firmy, školy i nejširší veřejnost. Hlavní výhodou této nové struktury hlavního menu je, že všechny cílové skupiny najdou pro ně důležité informace na jednom místě, a to včetně rozcestníku s kontakty a odkazy.
Při najetí myší na kteroukoli položku v hlavním menu se otevře tzv. plachta, tedy nabídka všech podstránek tohoto menu. Takto se snadno zorientujete v tom, co daná kategorie obsahuje a co všechno se v ní dozvíte.
Na konci většiny stránek najdete sekci „Mohlo by vás zajímat“, která vám nabízí další stránky webu Ostravské univerzity související s daným obsahem.
Novinkou jsou také osobní profily akademiků a dalších zaměstnanců Ostravské univerzity, které dostaly výrazně lidštější tvář. Snažíme se všechny profily postupně opatřit osobní fotografií a zaměstnanci mají možnost kromě své publikační činnosti doplnit i svůj životopis, motto a další prvky svého profilu.
V neposlední řadě na webu najdete také fotogalerii a videa ze všemožných akcí, které Ostravská univerzita pořádá, na homepage se nacházejí i aktuality ze sociálních sítí univerzity i jejich fakult, nechybí ani Social Hub – rozcestník na všechny sociální sítě Ostravské univerzity, jednotlivých fakult, kateder, ústavů, center a dalších součástí.
Nový web zkrátka mnohem lépe odráží obraz univerzity, která se profiluje jako regionální univerzita pracující pro místní společnost. Podívejte se sami – máme co nabídnout!