Stavovská unie studentů Ostrava, tedy tradiční pořadatel ostravského Majálesu, oblékla zbrusu nový kabát a zvolila si název Younie. Nadále však sdružuje studenty Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity Ostrava, kteří se aktivně podílí na dotváření studentského života.
Letošního Majálesu, jež se uskuteční 18. 5. 2018 pod Vysokou pecí v Dolních Vítkovicích, se zúčastní více než čtyřicet talentovaných interpretů ze všech koutů České republiky, a dokonce i z Velké Británie a Polska. Prostor dostanou ale i ostravské studentské kapely. Nově pro vás bude připraveno celkem pět žánrově různorodých scén:
U&SLUNO scéna: Tomáš Klus, Mirai, N.O.H.A., Jakub Ondra, Ptakustik, Bijouterrier
Druhá scéna: Mucha, Vypsaná fiXa, Pipes and Pints, Staré pušky, Fast Food Orchestra, Role
Younie scéna: PSH, Maniak, Rest & DJ Herby, Lucky Boy, Světlo, The Complication, Zvláštní Zóny, Felix Teleke
D&B scéna: Delta Heavy (UK), Rido Madface, Schiller, Beaty, Ron-X, MTTHS, Moyx b2b Hamham, Martini, MC Corey, MC Kick-in
EDM scéna: Math Sunshine (PL), Namaas, Jake Haley, Zahi, Hlavkus, Syncornoise, Massx
Za svůj zodpovědný přístup k přírodě a okolí obdržel Majáles Ostrava čestnou certifikaci Čistý festival. Po celém areálu Dolních Vítkovic tak budou rozmístěny koše na tříděný odpad a návštěvníci se budou moci zapojit do soutěží u stánku Čistý festival. Už za dvacet prázdných plastových kelímků budou odměněni pohárem zlatavého moku značky Budweiser Budvar, jež se tento rok stal oficiálním majálesovým pivem.  V době konání Majálesu bude Ostravou brázdit speciální Majálesová tramvaj, kterou budou moci zdarma využít všichni držitelé platné vstupenky.
Vstupenky na Majáles Ostrava 2018 jsou k dostání online na portálu tickito.cz, a to do 16. května za cenu 250 Kč. Vstupenky na místě budou stát 290 Kč. Aktuálně můžete využít výhodného prodeje v níže uvedených kamenných prodejnách, kde vstupenky pořídíte pouze za 200 Kč.

• Ostravský informační systém
  • Vrtule Club (úterý a středa do 22:00)
  • Kavárna MALEDA Avion Shopping Park
  • Kavárna MALEDA VŠB-TUO
  • Ostravanka Coffee Shop, ul. Milíčova

Užijte si naplno Majálesový měsíc!
Na Majáles se můžete naladit už teď, po celý duben a květen je pro vás totiž připravena spousta doprovodných akcí, na kterých zaručeně nesmíte chybět. Sportovní nadšenci se mohou zúčastnit premiérového Raketového trojboje, kde si zasoutěží v tenise, ping pongu a badmintonu. Samozřejmě nebude chybět ani každoroční Majálesový průvod masek, který se tentokrát ponese v duchu pohádek – ústředním tématem je totiž Z pohádky do pohádky.
12.4. Deskový večer 2018 (Korunka Ostrava)
17.4. Majálesový kvíz (DOCK)
19.4. Open Mic (DOCK)
24.4. Jump&Dance Session (Vratimovská 681/80)
2.5. KampusRun 2018 (Kampus VŠB-TUO)
2.5. Majáles Ostrava Warm Up
5.5 Raketový trojboj
9.5. Grill Palace
18.5. Majálesový průvod
Další aktualizované informace naleznete na www.majalesostrava.cz.