Tradiční Majáles Ostrava, který pořádá studentská organizace  Younie, tedy studenti Ostravské univerzityVysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, už doslova klepe na dveře. V pátek 18. května 2018 v areálu Dolních Vítkovic vystoupí Tomáš Klus, Mirai, Vypsaná fixa, PSH, Pipes and Pints nebo dynamické seskupení N.O.H.A.
Do 16. května je možnost pořídit vstupenky v předprodeji za 250 Kč. Zájemci si mohou koupit online vstupenky, nebo jejich tištěné verze na prodejních místech: Kavárna Maleda Avion Shopping Park, kavárna Maleda areál VŠB (pavilon D), Ostravanka Coffee shop centrum Ostrava na ulici Milíčova, klub Vrtule areál studentských kolejí a všechny pobočky Ostravského informačního servisu (OIS). V den konání akce pořídí návštěvníci vstupenky za 290 Kč.
Letos se bude hrát na pěti žánrově různorodých scénách. Interpreti vystoupí na U&SLUNO scéně, Druhé scéně, Younie scéně, D&B scéně a EDM scéně. Kompletní program i s časy naleznete zde. Kromě oficiálního webu Majálesu Ostrava najdete aktuální informace také na jeho facebookové události.
Majáles navíc letos získal certifikát Čistý festival, bude se zde poctivě třídit odpad, čehož mohou návštěvníci využít ve svůj prospěch: za sesbírané plastové kelímky mohou dostat pivo zdarma. Oficiálním pivem Majálesu Ostrava 2018 je letos Budweiser Budvar, který je spolu se společností U&SLUNO generálním partnerem. Partnery Majálesu jsou obě zmíněné univerzity v Ostravě, Moravskoslezský kraj i Statutární město Ostrava.
Pro návštěvníky bude v areálu kromě hudby nachystáno spousty atrakcí a zábavy. Za zmínku stojí například zóna od Ostravské univerzityVysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Mnozí jistě také ocení spolupráci s Čistým festivalem, který si pro žíznivé návštěvníky připravil pivní žeton na jedno pivo zdarma, a to při odevzdání 20 pivních kelímků.
Zájemci o největší studentskou akci v Moravskoslezském kraji mají hned několik možností, jak se dopravit do Dolních Vítkovic. První možností je tradiční Majálesový průvod, který pro letošní rok nese téma „Vzhůru do pohádky“. Ten začíná ve 12:30 v Husově sadu a pokračuje přes náměstí, Novou Karolinu až do Dolních Vítkovic. Na účastníky průvodu v masce je připravena odměna v podobě vstupu zdarma na Majáles Ostrava. Druhá možnost, jak se dopravit do Dolních Vítkovic, je pomocí Majálesové tramvaje, která vznikla s pomocí Ostravské univerzity. O hudební doprovod a výbornou atmosféru se postará duo S&M. V tramvaji zazní průřez popových a rockových songů od osmdesátek do současnosti v jednoduché a chytlavé úpravě na akustickou kytaru a cajon. Historicky první jízda započne ve 3 hodiny na zastávce Důl Jindřich. Kompletní jízdní řád naleznete zde.
Poslední tóny Majálesu Ostrava dozní ve 2 ráno. Tím to ale neskončí. Pro neúnavné a tancechtivé, kterým nebude stačit hudební nadílka pod širým nebem, bude otevřen klub BrickHouse DOV až do osmé hodiny ranní. Uskuteční se zde oficiální Majálesové afterparty.
Pro více informací zavítejte na web http://www.majalesostrava.cz/.