Léto je časem na podání přihlášek v rámci celoživotního vzdělávání

Autor: , 10. 8. 2020

Filozofická fakulta Ostravské univerzity během léta nezahálí. Právě nyní otevírá přihlášky do řady kurzů určených především široké veřejnosti.

Na své si přijdou zejména zájemci o studium jazyků a personalistiky. U vybraných kurzů se ke studiu lze hlásit až do 31. srpna.

Kurzy španělštiny a francouzštiny pro seniory

Nikdy není pozdě na to začít se učit cizí jazyk a poznávat cizí kultury. Filozofická fakulta nově nabízí kurzy francouzštiny a španělštiny, které jsou vyhrazené seniorům. Oba kurzy jsou určeny začátečníkům v seniorském věku, smyslem je během dvou semestrů (jednoho roku) naučit základům jazyka a seznámit posluchače s kulturou francouzsky a španělsky mluvících zemí. Jedinou podmínkou k přihlášení ke studiu je dokončené středoškolské vzdělání.

Po ukončení kurzu španělštiny nebo francouzštiny by absolventi měli zvládnout jednoduchou konverzaci, objednat si jídlo v restauraci, domluvit se v obchodě či v hotelu. S takovými základy se už cestuje mnohem lépe.

Portugalština pro začátečníky i pokročilé

I letos se na Filozofické fakultě otevírá oblíbený modul pro zájemce o studium portugalštiny. Začátečníkům je určen modul Portugalština: jazyk, reálie, kultura I. a pro pokročilé pak navazující modul Portugalština: jazyk, reálie, kultura II.

Žádný z kurzů není jen o výuce jazyka. Je také o poznání kultury a života v cizojazyčně mluvících zemích. Do modulu zveme všechny zájemce z řad veřejnosti, kteří mají chuť naučit se základy portugalštiny, zjistit něco o portugalské gastronomii, kultuře, historii a tradicích Portugalska či Brazílie. V kurzech si posluchači rozšíří své znalosti také o hudbu, film, literaturu či architekturu, seznámí se s fenomény jako je brazilská capoeira nebo portugalské fado. V rámci modulů portugalštiny se konají různé kulturní akce, přednášky, výstavy, setkání s velvyslancem Portugalska, degustace vín, společné večeře s portugalským lektorem…

Oba kurzy i moduly jsou vyučovány pod katedrou romanistiky a hlásit se ke studiu lze do 20. srpna prostřednictvím elektronické přihlášky na webových stránkách Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Do kurzů francouzštiny a španělštiny pro seniory se lze hlásit až do 31. srpna. Ceny kurzů se pohybují od 5 100 do 8 000 Kč. Výuka trvá vždy dva semestry (jeden rok) a lekce se konají jednou týdně v odpoledních hodinách.

HR – personální konzultant pro veřejnost

Modul má posluchače seznámit se základními manažerskými dovednostmi, a to především s ohledem na oblast personalistiky. Modul není v nabídce úplným nováčkem, v předchozích třech letech byl však otevřený pouze studentům Ostravské univerzity. Nyní mohou získat konkurenční výhodu na trhu práce také zájemci mimo univerzitu, a to v rámci studia celoživotního vzdělávání.

Modul je zaměřený především na praxi, v rámci výuky se proto posluchači dostanou také do firem a provozu, kde se seznámí s organizační strukturou, s nejnovějšími trendy v oblasti rozvoje lidských zdrojů, se strategiemi řízení organizace, s personálními procesy atd.

Část výuky bude v distanční podobě formou samostudia, část pak v prostorách Filozofické fakulty a část přímo ve vybrané firmě. Celkem posluchače čeká 400 hodin výuky, která bude probíhat vždy dvakrát do měsíce po dobu dvou semestrů (od září do srpna). Na konci výukového programu posluchače čeká závěrečná zkouška v podobě prezentace a obhajoby vlastního projektu či podnikatelského záměru.

Přihlášky do tohoto modulu lze podávat do 20. srpna rovněž prostřednictvím elektronické přihlášky.

Podmínky, cenu kurzu a harmonogram se dozvíte na stránce programu HR-personální konzultant.

Kompletní nabídka celoživotního vzdělávání na Filozofické fakultě OU.