Krevní výzva mediků v Ostravě!

Autor: Anna Kaňová , 15. 4. 2019

Ty! Ano, ty! Protože právě ty můžeš být něčí nadějí, něčím hrdinou. Právě ty můžeš zachránit život. Právě ty se můžeš připojit k téhle výzvě a darovat s námi krev!


Odhaduje se, že každý člověk potřebuje za život průměrně pět transfuzí a až čtrnáct krát dostane lék vyrobený z lidské krve. Možná, že i ty se jednou dostaneš do situace, kdy budeš potřebovat transfuzi. Autonehoda, velká operace, těžký porod, nemoc, … Budeš potřebovat hrdinu, který daroval svoji krev, kousek sebe, aby zachránil tebe. Dárců krve je však málo. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by mělo být v každé zemi okolo 4 % dárců, pro Českou republiku to znamená asi 400 000 lidí… U nás se v současnosti tohle číslo pohybuje zhruba na polovině a stále se snižuje.

Darování má smysl. Ať už se rozhodneš přijít z jakéhokoliv důvodu, pro dobrý pocit, pro informace o tvém zdravotním stavu, pro kus žvance, pro den volna, věř, že na tom nezáleží. Věř, že to má smysl a přijď!

Připoj se k nám v úterý 30. dubna od 8 do 15 hodin v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava, na adrese 17. listopadu 1790, 708 52 Ostrava-Poruba. Pro každého zaregistrovaného dárce máme připravenou odměnu! Registrace zde. Pro více informací sledujte naši Facebookovou událost.

Staň se hrdinou! Zachraň život! Přijď darovat krev s IFMSA CZ Ostrava!