Krevní výzva 2018: Přijďte si pustit žilou!

Autor: IFMSA CZ Ostrava , 4. 10. 2018

17. října bude další vlna hromadného darování krve. Nejste v tom sami, odhodlejte se a staňte se hrdinou. Jeden plný odběr může zachránit až 4 lidské životy.


Neurochirurgie, komplikované porody, novorozenecká žloutenka, transplantace – tam všude se darované krve využívá a pořád je jí málo. V říjnu budete mít jedinečnou příležitost to změnit. Ostravská pobočka IFMSA vyhlašuje Krevní výzvu a oznamuje: „Že se ve vás krve nedořeže? To bychom se na to podívali!“

„Jeden plný odběr krve na transfuzním oddělení může zachránit až čtyři lidské životy.“ Věta nám zněla v uších na každém kroku, až jsme se rozhodli s tím něco udělat. Již podruhé organizujeme projekt, do něhož se může zapojit každý z vás, kdo je z masa a krve a je ochoten se jí trochu vzdát. Ne pro nás, ale třeba pro kamarádku, která musí podstoupit operaci, pro svého syna, který měl autonehodu, nebo prostě pro cizího člověka, kterému jde o život.

Že vám z toho stydne krev v žilách? Nebo se ve vás naopak vaří? To nevadí, bereme ji za každé teploty, a to 17. října od 8 do 15 hodin v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava. Na adrese 17. listopadu 1790, 708 52 Ostrava-Poruba. Když projíždíte tramvají po ulici 17. listopadu, nemůžete budovu přehlédnout. Čas se ještě upřesní, sledujte proto naši facebookovou událost zde a buďte mezi prvními. Kdo se dříve přihlásí, toho vysajeme přednostně!

Vidíte snad rudě, když nevíte, do čeho jdete? Tady to máte v jednom videu od FNO.

Kdo nemůže darovat? Jak dlouho celý proces trvá? A mám před odběrem držet nějakou speciální dietu? To vše a ještě více v často kladených dotazech.

Hlavně žádný strach. Přijďte chladnokrevně odhodlaní, abyste neskončili jako podmíráci!