Kánoe, kajaky i rafty: zažijte Festival v ulicích na řece

Autor: , 22. 6. 2017

30. června vznikne mezi Slezskoostravským hradem a centrem města festivalový prostor, který nezastaví ani řeka. Právě u ní totiž bude sportovní scéna Ostravské univerzity, na které si můžete zdarma vyzkoušet sjíždět řeku a soutěžit o ceny.

Začátek prázdnin v Ostravě je už tradičně spjatý s Festivalem v ulicích, do ulic vyrážejí kapely, divadelníci i tanečníci a Ostrava zkrátka žije. Areál festivalu je rozset po různých scénách v centru města a sahá až ke Slezskoostravskému hradu. A právě řeka Ostravice, která tato dvě křídla festivalu dělí, se letos opět stane jednou ze scén: v režii Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity se stane místem plným sportovních atrakcí.

„Stejně jako loni budou mít účastníci festivalu možnost projet se v kánoích, kajacích i na raftech, a bude příležitost soutěžit na vodě i na souši. Chystáme například Přetahovanou na raftech či soutěž Slepý zadák. Taky bude možnost změřit si rychlost běhu a ty nejrychejší pak oceníme. Nebudou se u nás nudit ani děti, pro které máme také přichystán aktivní program,” shrnuje program Jiří Skýpala z Katedry studií lidského pohybu.

Srdečně všechny zveme na toto sportovní stanoviště Ostravské univerzity, které po celou dobu festivalu najdete u řeky Ostravice pod pěší lávkou mezi Černou loukou a Slezskoostravským hradem. Sportovci z Ostravské se na vás upřímně těší!

Pár fotek z loňského vydařeného ročníku: