JSME OSTRAVSKÁ: PROGRAM

Autor: , 5. 10. 2015

Po veleúspěšné Noci vědců přichází další akce Ostravské univerzity pro veřejnost. Celodenní happening JSME OSTRAVSKÁ!!! se bude konat 7. října přímo na Masarykově náměstí. Jsme Ostravská, přijďte se seznámit!

Soutěže o lístky do ostravského divadla KS Aréna, křest studentského piva IQač, kapela Marow, hornové kvarteto, ImPéčko, Michael Londesborough, živá věda v podání našich fakult… 7. října bude zkrátka Masarykovo náměstí žít po celý den. Prohlédněte si podrobný program na konci tohoto příspěvku nebo si počtěte, co všechno vás čeká…

Herci z Arény

Zapáleně se družíme s místními kulturními institucemi a jednou z nich je také divadlo Komorní scéna Aréna. Proto když jsme vybírali moderátory, věděli jsme hned, kde hledat. Celým dnem vás budou provádět herci z Arény: Zuzana Truplová a Michal Čapka.

ImPéčko

Během odpoledne dvakrát vystoupí improvizační herecká skupina ImPéčko – parta herců z Ostravy, kteří na vaše podněty budou reagovat improvizovanou hereckou show. Je na co se těšit! Vystoupí hned dvakrát – od 13:15 a pak od 15:00.

Dopoledne rozhodne

Našich šest fakult nabízí širokou škálu studijních oborů (od medicíny až po sochařství), a proto chceme dát ostravským středoškolákům možnost si je na jednom místě prohlédnout a začít uceleně přemýšlet o tom, jakým směrem se chtějí v životě ubírat. Dopoledne proto bude patřit jim a jejich životním rozhodnutím. Namísto rozdávání letáčků si ale fakulty připravily mnohem zábavnější a živější způsob, jak se ukázat. Dozvíte se například, jak funguje světelný senzor či Blackburnovo kyvadlo nebo jak psaly naše babičky a prababičky. Čekají na vás také experimenty s přeměnou světelné energie na elektrickou a mechanickou, geografie v tabletech i literární kvíz.

K obědu muzika

Pokud hodláte 7. října vyrazit do města na oběd, pak rozhodně do některé z restaurací na Masarykově náměstí – v 11:30 totiž zahraje kapela HEY!!!, studenti Lékařské fakulty OU, kteří s největší pravděpodobností zahrají „i tu vaši”. Jejich repertoár je totiž plný nejoblíbenějších světových melodií.

Věda, co umí rozesmát

Odpoledne vás na hlavním pódiu rozesmějí, překvapí i vyděsí chemická a fyzikální kouzla Michaela Londesborougha, původem britského vědce, kterého můžete znát i z České televize. Když budete mít štěstí, možná některé z nich zažijete na vlastní kůži přímo na pódiu! Jeho show začíná v 16 hodin.

Soutěže o ceny

Budete mít možnost během dne několikrát soutěžit o lístky do Komorní scény Aréna, trička či pevné plastové festivalové kelímky. Stačí sestavit silný tým a správně odpovědět na pár otázek.

Pro dobrou věc

Pokud se vám zrovna nepodaří některý z našich originálních dárkových předmětů vyhrát, budete si jej moci zakoupit a přispět tak na dobrou věc. Uzavřeli jsme dohodu s Nadačním fondem Modrý hroch a výtěžek tak pomůže dětem po těžkých úrazech – právě ty jsou totiž u dětí nejčastější příčinou úmrtí.

Křest studentského piva IQač

Představujeme IQač, oficiální pivo studentů Ostravské univerzity! Obsahuje značnou dávku ginkgo biloby, která má prokazatelně pozitivní vliv na mozek. Pivo v 17:00 pokřtí přímo na náměstí při akci JSME OSTRAVSKÁ!!! rektor univerzity, profesor Jan Lata. Více o pivu i o křtu si můžete přečíst v příspěvku Představujeme IQač.

Studenti jak je neznáte

Věděli jste, že celý ostravský Majáles organizují ostravští studenti ve svém volném čase? Nebo že vám zdarma zjistí váš zdravotní stav a pořádají multikulturní akce pro veřejnost? Přijďte se seznámit s činností našich studentských organizací do jejich stánku – budete překvapeni, co všechno mají „pod palcem“.

Objev Colours: Marow

Podvečer rozzáří objev Colours of Ostrava 2012: kapela Marow. Bude to živá tečka za nabitým dnem – ostravský hudebník Maro Zeman se svým výběrem vás roztančí i pohladí na duši třeba svou písní Fairy Tale.

ČUM aneb Čtení pro univerzitu a město

Akce na Masarykově náměstí skončí kolem 6 hodin odpoledne, ale kultura nekončí! Na JSME OSTRAVSKÁ!!! naváže akce Filosofické fakulty s názvem ČUM – Čtení pro univerzitu a město. „Večer zahájí Michal Viewegh autorským čtením a následně se návštěvníci mohou rozejít po čtyřech místech v centru města, na kterých bude probíhat další program, a to nejen čistě literární, ale částečně i divadelní nebo hudební,“ vysvětluje studentka Filosofické fakulty Stanislava Schupplerová, která s nápadem na tento literární večer přišla. Pokud získáte 4 razítka z těchto 4 míst na Váš ČUMpas, můžete se těšit i na ceny!

Facebooková událost akce

jsme ostravska program

ostrava

Akce se koná díky finanční podpoře Statutárního města Ostrava, kterému tímto děkujeme za příležitost se ukázat veřejnosti! 

Související články: