9. května 2018 navštíví profesor Jiří Drahoš Ostravu a rád by se rovněž neformálně setkal s místními studenty. Od 14 hodin v centru PANT proběhne diskuzní setkání, na které jsou zváni všichni studenti středních i vysokých škol. Bude to příležitost dozvědět se mnohé o dobrovolnictví ve všech jeho podobách (od té vzdělávací až po aktivistickou) a také diskutovat o tom, jak tento fenomén může přispět k lepšímu fungování společnosti.
Od 17 hodin bude následovat setkání s nejširší veřejnosti, ve které Jiří Drahoš přiblíží, jak se cítí vědec ve vrcholné politice, co v ní ztratil a naopak našel. Zaměří se rovněž na dobrovolnictví a jeho roli ve společnosti. Večerem bude provázet dr. Martin Tomášek z Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Vstup je zdarma a není potřeba se předem registrovat. Pro více informací můžete sledovat facebookovou událost akce.