Návštěvníci Colours of Ostrava budou mít jedinečnou příležitost blíže se seznámit s uznávanou mezinárodní organizací Lékaři bez hranic. Pro besedu tohoto charakteru si lze jen stěží dosadit fundovanější zástupce: Prof. MUDr. Jan Lata, sám značnou část života praktikující lékař, jako svého hosta přivítá předního gynekologa, doc. MUDr. Ondřeje Šimetku.
„Ondřej Šimetka, přednosta porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní Nemocnice Ostrava, představí v rámci diskusní scény velice zajímavou část svého života, kterou spojil s neziskovou organizací Lékaři bez hranic. Účastnil se více než pěti misí ve Východním Timoru, Libérii a na Srí Lance,“ říká Jan Lata, současný rektor Ostravské univerzity.
“Publikum se může těšit nejen na vyprávění o této dobrodružné práci, ale i na diskusi spojenou s tématy, které se s Lékaři bez hranic bytostně pojí a které v obecné rovině ústí v nutnost zaujmout určité stanovisko ke světovým problémům, jako jsou např. současné spory o přijímání uprchlíků. Zkušenost člověka zevnitř tak zcela jistě nabízí vícero úhlů pohledu na danou situaci,” dodává.
Odpověď prof. Laty na otázku, jak velký prostor bude věnován samotné diskusi s publikem, zní: „Zásadní!“
Diskutovat s Janem Latou a Ondřejem Šimetkou mohou návštěvníci Colours of Ostrava na diskuzní scéně, jejíž program zajišťuje i Ostravská univerzita, v pátek 17. 7. 2015 v 17:00. Celý program OU na diskuzní scéně naleznete v tomto příspěvku.