Interpretační kurzy se sopranistkou Martinou Jankovou a houslistou Jiřím Vodičkou

Autor: , 1. 9. 2020

Mimořádné interpretační kurzy určené pro studenty konzervatoří a vysokých uměleckých škol.

Fakulta umění Ostravské univerzity společně se Svatováclavským hudebním festivalem nabízí mimořádné interpretační kurzy, které povedou bývalí absolventi Ostravské univerzity – světově uznávaná sopranistka Martina Janková a koncertní mistr České filharmonie houslista Jiří Vodička.

Kurzy jsou součástí společného projektu ” VÁLÍM HUDBU 2020″ stejně jako připravovaná beseda v Knihcentru Ostrava. Celý projekt pak vyvrcholí společným koncertem v pátek 18. 9. 2020 od 19:00 v Evangelickém kostele v centru Ostravy, na kterém se představí mládežnický Ostrava Youth Orchestra (složený ze studentů Fakulty umění a Janáčkovy konzervatoře v Ostravě) pod taktovkou zkušeného dirigenta Ondřeje Vrabce. V sólových rolích se představí špičkoví umělci: houslista Jiří Vodička a sopranistka Martina Janková nabídnou kreativní interpretací a okouzlující hudební zážitky, které pro posluchače i mladé umělce budou jistě velkým povzbuzením a motivací.

Záštitu nad projektem převzal rektor Ostravské univerzity Prof. MUDr. Jan Lata CSc.

Harmonogram projektu:

Interpretační kurzy

1. 9. – 17. 9. 2020, Fakulta umění Ostravské univerzity, Sokolská třída 17, 702 00 Ostrava

Interpretační kurz je určen primárně studentům vysokých uměleckých škol a konzervatoří. V průběhu kurzu mají aktivní účastníci možnost využít 2 individuální lekce, všechny další poslechové lekce formou Open Classes, festivalovou besedu a festivalový koncert.

Poplatek za aktivní účast je 500,-Kč.

Poplatek za pasivní účast je 200,-Kč.

Úhrada účastnického poplatku je možná na místě v den konání kurzů. Rezervace a bližší informace o kurzech na info@shf.cz nebo igor.frantisak@osu.cz.

Festivalová beseda

Středa 16. 9. 2020, 16:00, Ostrava – Knihcentrum

Martina Janková – soprán

Jiří Vodička – housle

Ondřej Vrabec – dirigent

– moderátorka: Sandra Procházková

Péče a motivace, to je jedno z hesel Svatováclavského hudebního festivalu, který systematicky podporuje talenty mladé generace. Novinkou letošního ročníku jsou workshopy světově uznávaných interpretů – sopranistky Martiny Jankové a koncertního mistra České filharmonie Jiřího Vodičky. Budou probíhat na Fakultě umění Ostravské univerzity a vyvrcholí společným koncertem „Válím hudbu 2020“ s mládežnickým Ostrava Youth Orchestra pod taktovkou Ondřeje Vrabce, a to 18. září v 19 hodin v Evangelickém Kristově kostele. Přiblížit tento projekt v době jeho konání přichází právě trojlístek těchto mimořádně zajímavých interpretů-pedagogů.

Koncert Svatováclavského hudebního festivalu

Pátek 18. 9. 2020, 19:00, Ostrava – Evangelický Kristův kostel

Mozart / Beethoven / Dvořák: Válím hudbu 2020

Ostrava Youth Orchestra, Ondřej Vrabec – dirigent