Včerejší infoschůzku zahájil Adam Soustružník z univerzitního PR týmu, který studenty pozval jednak na OU@LIVE a jednak také na několik plánovaných akcí v tomto semestru: Noc vědců, křest piva IQač na akci JSME OSTRAVSKÁ!!!, univerzitní ples, Akademický den, Science Café, a podobně. Z úsměvů a překvapení (třeba právě u studentského piva IQač) se dalo soudit jediné: „Tohle bude dobrý semestr.“
Následovala informační část, ve které Studentská komora Akademického senátu představila strukturu univerzity a vysvětlila studentům jak na menzu, knihovnu, univerzitní internet, a podobně.
Na závěr se pak představily studentské organizace Stavovská unie studentů Ostrava (jejich náplní kromě famózního Majálesu je také Kolejáles a další kulturní a sportovní akce studentů, provoz rádia Kolej, porubského Minigolfu, a podobně) a International Student Club (ten se stará o zahraniční studenty a dává Čechům možnost se s nimi setkávat a nasávat tak kulturu ze všech koutů světa).
Pokud jste ji prošvihli a cokoli z výše uvedeného Vás zajímá, udělejte si čas dnes v 15 hodin a přijďte do auly Ostravské univerzity na ulici Českobratrská. Těší se na Vás Studentská komora Akademického senátu, PR tým Ostravské univerzity i studentské organizace!
FOTO: Tereza Gerthnerová