Na hrad i na punč

Autor: , 16. 12. 2016

Díky kanceláři Euraxess Ostrava vyrazili zahraniční pracovníci Ostravské univerzity i se svými rodinami do polského Krakowa. Nechyběla prohlídka hradu Wawel i dávka vánoční atmosféry na trzích.


Zahraniční akademici z Ostravské univerzity vyrazili společně do Krakowa.

„Kancelář Euraxess nabízí zahraničním pracovníkům zejména pomoc a poradenství pro hladký průběh pobytu v České republice, poskytuje důležité informace o vstupu do země, povolení k pobytu, nabídce pojištění, zdravotní péči a podobně. Mimo to nám záleží také na tom, aby se zde naši kolegové-cizinci a jejich rodiny cítili dobře, a právě to bylo i cílem této akce,“ uvádí Ivana Adamiková, vedoucí International Office Ostravské univerzity. Kancelář Euraxess akci nejen zorganizovala, ale také finančně podpořila.

V sobotu 10. prosince 2016 tak mohlo 7 zahraničních akademiků působících na Ostravské univerzitě i se svými rodinami vyrazit do předvánočního Krakowa. Během celodenního výletu stihli nejen projít vyhlášené vánoční trhy, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších ve střední Evropě, ale také návštěvu hradu Wawel.

„Jednalo se o první akci tohoto typu pro zahraniční pracovníky Ostravské univerzity, nicméně se setkala s kladným ohlasem, proto už nyní začínáme plánovat další výjezd na jaře – tentokrát máme v hledáčku například Hukvaldy nebo návštěvu Lednice,“ dodává Adamiková.