FOTOREPORTÁŽ: Proběhla inaugurace rektora OU

Autor: , 12. 5. 2015

Profesor Jan Lata dnes oficiálně převzal funkci rektora OU. Podívejte se na fotky z první inaugurace konané mimo univerzitní půdu: v prostorech bývalého Dolu Hlubina ve Vítkovickém průmyslovém areálu.

Dnes, 12.5.2015, ve 2 hodiny odpoledne vypukla nejslavnostnější událost na poli univerzity: inaugurace rektora. Letos vůbec poprvé se tento ceremoniál odehrával mimo univerzitní sály, a to v prostorech nově zrekonstruovaných starých koupelen Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic.

Za přítomnosti akademické obce Ostravské univerzity, rektorů ostatních českých univerzit, hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka a náměstka primátora města Ostravy Zbyňka Pražáka, ředitele Dolní oblasti Vítkovic Jana Světlíka a mnoha dalších významných osobností profesor Jan Lata slavnostně složil inaugurační slib.

Jak celá akce proběhla, jaký byl projev nového rektora a jaké cíle univerzity v něm vyzdvihl se dočtete v zítřejší reportáži z celého inauguračního odpoledne.