Dnes, 12.5.2015, ve 2 hodiny odpoledne vypukla nejslavnostnější událost na poli univerzity: inaugurace rektora. Letos vůbec poprvé se tento ceremoniál odehrával mimo univerzitní sály, a to v prostorech nově zrekonstruovaných starých koupelen Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic.
Za přítomnosti akademické obce Ostravské univerzity, rektorů ostatních českých univerzit, hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka a náměstka primátora města Ostravy Zbyňka Pražáka, ředitele Dolní oblasti Vítkovic Jana Světlíka a mnoha dalších významných osobností profesor Jan Lata slavnostně složil inaugurační slib.
Jak celá akce proběhla, jaký byl projev nového rektora a jaké cíle univerzity v něm vyzdvihl se dočtete v zítřejší reportáži z celého inauguračního odpoledne.