Letos poprvé se Ostravská univerzita podílela na organizaci Festivalu v ulicích. Celý program vzala do svých rukou Katedra studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, která nabídla návštěvníkům možnost projet se po řece Ostravici na kánoi nebo kajaku, proběhnout se s atlety z řad studentů, dozvědět se více o správné technice běhu, diagnostikovat svou tepovou frekvenci pomocí sporttestru nebo si zatancovat s několikanásobnými akademickými mistryněmi ČR.
Během pátku a soboty navštívily sportovní zónu stovky návštěvníků. Většina z nich využila možnost zapůjčit si vodácké vybavení a užít si část horkého letního dne z hladiny řeky Ostravice. „S našimi instruktory z řad studentů i pedagogů se na vodu odvážili také důchodci, děti nebo ti, kteří ještě nikdy předtím v lodi neseděli. Řada návštěvníků dorazila také s cílem vylepšit si svůj běžecký trénink a tanečnicím se dařilo rozdovádět zejména děti, které si v doprovodu rodičů přišly pro nálepku do soutěže o lístky na Colours of Ostrava,“ uvádí Michal Sebera z Katedry studií lidského pohybu PdF OU.
Hladký průběh všech aktivit a příjemnou atmosféru zajišťovalo během festivalu téměř dvacet studentů oborů Rekreologie a Tělesná výchova a pět odborných asistentů KSLP. „Po dvou dnech plného nasazení jsme byli všichni unavení, ale odměnou nám byly úsměvy a pozitivní reakce návštěvníků festivalu. Věřím, že sportovní zóna Ostravské univerzity byla příjemným oživením festivalu a že letošním úspěchem začala éra spojení Festivalu v ulicích a Ostravské univerzity,“ uzavírá Michal Sebera.
Autoři fotografií: Michal Sebera a Adam Motyka