FAKE NEWS: Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru

Autor: , 5. 10. 2018

Filozofická fakulta Ostravské univerzity a Česká televize vás zvou na debatu s bývalými zpravodaji ČT na Blízkém východě a v Paříži a odborníky z Ostravské univerzity. Akce je určena primárně studentům Ostravské univerzity.

Fake news neboli falešné zprávy získávají na síle a zásadním způsobem ovlivňují rozhodování lidí, kteří je nedokážou rozeznat od pravdivých zpráv. Přijďte se o tomto fenoménu dozvědět více. Veřejná debata určená studentům Ostravské univerzityse se uskuteční 27. listopadu 2018 od 13.00 v aule Ostravské univerzity (Českobratrská 16, Ostrava). Diskuzi připravila společně Česká televize (ČT) a Filozofická fakulty Ostravské univerzity (FF OU).

Budete mít příležitost diskutovat s Jakubem Szántó, bývalým zpravodajem ČT na Blízkém východě; s Petrem Zavadilem, bývalým zpravodajem ČT v Paříži; s docentem Petrem Kopeckým z Katedry anglistiky a amerikanistiky FF OU a dr. Karlem Hlaváčkem z Katedra sociologie FF OU.