Izrael. Země zaslíbená nejen pro Židy, ale také pro všechny milovníky židovské kultury, dobrodruhy i ochránce přírody. Pokud vás kolébka tří světových náboženství láká a chcete ji poznat pořádně zblízka, katedra filozofie Filozofické fakulty Ostravské univerzity nabízí jedinečnou příležitost se vydat na objevnou cestu. Provádět vás budou odborníci, kteří jsou českými špičkami ve svém oboru – za Ostravskou univerzitu například docent Tomáš Novotný.
Exkurze se bude konat od 9. do 18. března a je primárně určena pro studenty, akademiky a zaměstnance Ostravské univerzity, ale je otevřena také pro všechny další zájemce.
Díky dlouholetým pracovním kontaktům docenta Novotného budou mít účastníci možnost dostat se tam, kam běžný turista vůbec nemá přístup – třeba do výše zmíněné beduínské školy nebo židovských osad na palestinském území. Na programu je také prohlídka podzemní továrny, kde byly za britského mandátu tajně vyráběny náboje, cesta, kterou Ježíš podle tradice nesl kříž, setkání se samaritánským knězem, projížďka na replice starověké rybářské lodi po Galilejském jezeře, město Máří Magdaleny, synagoga, ve které kázal Ježíš nebo poobědvání ryby sv. Petra, kterou lovili už Ježíšovi učedníci.
Cena za exkurzi je 22 990 Kč – tato částka je hrazena na účet cestovní kanceláře. Dalších 100 USD je potřeba mít s sebou v hotovosti na provozní náklady. Cena zahrnuje společnou cestu již z Ostravy, 9 nocí v hotelech s polopenzí, služby místního průvodce (vyžadováno izraelskými právními předpisy), veškerá přeprava po Izraeli, veškeré vstupy i pojištění léčebných výloh v zahraničí.
Zájemci se mohou hlásit, případně se dále dotazovat na emailu izrael2018@email.cz.