Europoslankyně Olga Sehnalová nabízí stáže v Evropském parlamentu

Autor: , 8. 3. 2017

Zajímá vás dění v Evropské unii a práce Evropského parlamentu? Pokud ano, určitě vás zaujme i možnost nahlédnout do evropské problematiky ryze praktickým pohledem přímo v Bruselu. Poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová vyhlašuje v letošním roce další kolo zahraničních stáží v Evropském parlamentu. Stáže jsou určeny zájemcům s ukončeným vysokoškolským vzděláním alespoň na úrovni bakalářského stupně, kteří si chtějí prohloubit své znalosti o fungování Evropského parlamentu a poznat jeho každodenní činnost v praxi. Délka zahraniční stáže je stanovena na dobu 6 až 8 týdnů.

Obecné podmínky pro účast ve výběrovém řízení

– vysokoškolské vzdělání alespoň bakalářského stupně;

– strukturovaný životopis;

– motivační dopis v anglickém jazyce;

– všeobecný přehled o dění v Evropské unii;

– předložení bakalářské/diplomové práce (až v případě účasti na ústním pohovoru)

Náplň práce stážisty:

– seznámení s chodem a organizací EP;

– účast na jednáních parlamentních výborů, delegací ad.

– administrativní práce v rámci poslanecké kanceláře;

– spolupráce se členy kanceláře na zadaná odborná témata zejména v těchto oblastech;

– vnitřní trh a ochrana spotřebitele, doprava a cestovní ruch, vzdělání a zaměstnanost, práva osob se zdravotním postižením aj.

Další informace:

Ústní pohovory s uchazeči budou probíhat od května 2017 v poslanecké kanceláři v Kroměříži.

O finančních podmínkách budou úspěšní uchazeči informováni během osobního jednání.

Stáže budou probíhat v dohodnutých termínech od září 2017.

Ubytování si stážisté zajišťují sami.

Přihlášky je možné podávat na http://www.sehnalova.cz/staze/

Uzávěrka je 7. dubna 2017.