Kde je najdete?
Tituly e-knih najdete prostřednictvím databáze EBSCO nebo v katalogu knihovny.  Z počítačů v síti OU získáte plný text bez přihlášení, z domova prostřednictvím vzdáleného přístupu.  Máte k dispozici celkem 422 titulů, z toho 20 na platformě Ebrary a 402 na platformě EBSCO.  V češtině máme nyní 227 titulů, jedná se o knihy z nakladatelství Karolinum Univerzity Karlovy a z nakladatelství Masarykovy univerzity.
Knihy si můžete přečíst přímo v internetovém prohlížeči, který vám umožní i další práci s textem jako vyhledávání v plném textu, vytváření poznámek, použití výkladového slovníku a mnoho dalšího. Velmi oblíbená je funkce stahování nebo tisku až 60 stran knihy během jednoho přihlášení.
Knihy je také možné stáhnout pro offline čtení jako elektronickou výpůjčku na určitý čas (1-14 dní). Pouze u titulů, u nichž je licence pouze pro 1 uživatele (146 titulů) se vám může stát, že se ke knize nedostanete, protože jiný uživatel již provedl elektronickou výpůjčku. V tomto případě si můžete zadat na knihu požadavek a jakmile bude pro vás kniha opět k dispozici, databáze vás informuje prostřednictvím emailu o její dostupnosti. V případě, že se rozhodnete využít knihy pro offline čtení, nainstalujte si na svém zařízení program ADOBE DIGITAL Editions a vytvořte si osobní schránku na MyEBSCOhost.
Návody na práci s e-knihami jsou k dispozici na našich webových stránkách. Ke stažení je také mobilní aplikace EBSCO eBooks APP vhodná pro zařízení Apple a Android.
V případě, že budete chtít do fondu knihovny navrhnout a zakoupit další titul e-knihy, prosím konzultujte tento nákup předem na emailu sarka.kostecka@osu.cz.
Lze zakoupit pouze e-knihu s institucionální licencí.
Ing. Jarmila Dvořáčková