Dobročinná sbírka na Ostravské univerzitě

Autor: , 22. 11. 2017

Odložené oblečení, přebytečné doplňky, nepoužívané nádobí nebo elektronika? Propojte svůj předvánoční úklid s dobrým skutkem. Na Lékařské fakultě Ostravské univerzity (budova ZY) probíhá od 23. 11. do 5. 12. dobročinná sbírka, která podpoří například mobilní hospic Ondrášek nebo Kola pro Afriku.


Charitativní obchod Moment uspořádal předvánoční charitativní sbírku. Jedním z míst, kam můžete své věci zanést, je i Lékařská fakulta Ostravské univerzity, konkrétně budova ZY na ulici Syllabova 19 v Ostravě-Zábřehu. Pro vás nepotřebné oblečení, sportovní vybavení, věci do domácnosti i drobnou elektroniku můžete nechat zde na vrátnici až do 5. prosince, kdy si všechny věci vyzvednou lidé z organizace Moment, kteří je budou distribuovat do charitativních obchodů po celé Ostravě. Zde jsou prodávány za vstřícné až symbolické ceny a výtěžek z jejich prodeje pak putuje na konto organizací, s nimiž Moment spolupracuje. Jsou jimi Mobilní hospic Ondrášek, který umožňuje nevyléčitelně nemocným trávit čas doma, nikoli v nemocnici, organizace Save Elephants, která zachraňuje slony, jež jsou ve střední Africe zabíjeni po tisících kvůli svým klům, obecně prospěšná organizace Žebřík, která pomáhá lidem s handicapem a organizace Kola pro Afriku, která umožňuje dětem v Africe dostat se ke vzdělání právě díky zprostředkování kol, které lidé už nepotřebují.

Vaše staré věci tak dostanou novou šanci u někoho, kdo je potřebuje, zaplatí za ně drobnou částku a ta pomůže ještě na dalším místě. Proto pokud doma střádáte věci, které jste roky nepoužili, ale je vám líto je vyhodit, máte příležitost zbavit se jich pro dobrou věc.