Čtvrtletník OU@LIVE je na světě!

Autor: , 24. 7. 2015

Dlouho očekávaný časopis OU@LIVE je tady! Poprvé se ukázal na Colours of Ostrava, teď už obíhá celou Českou republiku. Přečtěte si, co je nového na Ostravské univerzitě.

ČTVRTLETNÍK NA COLOURS budil zvědavost. Podle našeho sledování byl nejčtenější rozhovor s rektorem na téma ostravské Medicíny.

Lékařská fakulta plánuje stomatologii, naši matematici učí chytré telefony předvídat autonehody a ostravský Majáles je originál každým coulem.

To jsou některá z témat prvního čísla nového čtvrtletníku Ostravské univerzity: OU@LIVE. Jeho cílem je představit univerzitu jako aktivní organizaci na poli veřejného dění, neboť právě posilování této „třetí role“ univerzity je jedním z cílů nového vedení.

Jsme rádi, že na Colours of Ostrava, kde jsme čtvrtletník lidem poprvé nabídli, nesloužil jenom k ovívání v příšerném vedru: všichni jej zvědavě otevírali, četli si rozhovor i novinky z vědy a výzkumu, článek o ostravském Majálesu i pozvánky na nadcházející akce Ostravské univerzity.

Nyní čtvrtletník vyrazil dále: dostane se do rukou rektorů všech univerzit v Česku a zástupců významných organizací v kraji, jako jsou nemocnice, divadla, kulturní organizace, politické vedení města i kraje, a podobně.

I Vás zveme k jeho přečtení: Prohlédnout si jej můžete na webu osu.cz zde. Další vydání čtvrtletníku chystáme už na září. Přejeme příjemné čtení!

Foto: Tereza Gerthnerová