Lékařská fakulta plánuje stomatologii, naši matematici učí chytré telefony předvídat autonehody a ostravský Majáles je originál každým coulem.
To jsou některá z témat prvního čísla nového čtvrtletníku Ostravské univerzity: OU@LIVE. Jeho cílem je představit univerzitu jako aktivní organizaci na poli veřejného dění, neboť právě posilování této „třetí role“ univerzity je jedním z cílů nového vedení.
Jsme rádi, že na Colours of Ostrava, kde jsme čtvrtletník lidem poprvé nabídli, nesloužil jenom k ovívání v příšerném vedru: všichni jej zvědavě otevírali, četli si rozhovor i novinky z vědy a výzkumu, článek o ostravském Majálesu i pozvánky na nadcházející akce Ostravské univerzity.
Nyní čtvrtletník vyrazil dále: dostane se do rukou rektorů všech univerzit v Česku a zástupců významných organizací v kraji, jako jsou nemocnice, divadla, kulturní organizace, politické vedení města i kraje, a podobně.
I Vás zveme k jeho přečtení: Prohlédnout si jej můžete na webu osu.cz zde. Další vydání čtvrtletníku chystáme už na září. Přejeme příjemné čtení!
Foto: Tereza Gerthnerová