„Pořadatelé Colours of Ostrava si přáli festival uvést takovým duchovním zastavením. Noach zazpívá hebrejské písně, vystoupí také například ředitel televize Noe, budou se zde číst žalmy a modlitby různého duchovního zaměření,“ říká docent Novotný.
Soubor Noach představí tradiční židovskou hudbu v aranžmá Tomáše Novotného. „Studoval jsem konzervatoř, potom teologickou fakultu a ve svém doktorátu jsem se zaměřil na Starý zákon, takže to je takové logické spojení,“ vysvětluje s tím, že židovská kultura je základní součástí jak ostravské, tak české společnosti.
Chcete-li zažít tuto jedinečnou atmosféru, která originálním způsobem zahájí Colours Week, přijďte dnes v 17 hodin na Kostelní scénu do Evangelického kostela na Husově náměstí.