Colours of Ostrava: nezmeškejte program Ostravské!

Autor: , 30. 5. 2017

Umělá inteligence v běžném životě, památková péče a architektura v Ostravě, workshop linorytu, knižní vazby, kresby perspektivy nebo třeba náhled velmi zblízka do včelího úlu s možností zkusit si stáčet vlastní med. Navštivte scénu OU na Colours of Ostrava!

Ostravská univerzita zkrátka skvěle doplňujr barvy Colours of Ostrava.

Již potřetí vyráží Ostravská univerzita na Colours of Ostrava, letos s úplně novými esy v rukávu. V rámci diskuzní scény Meltingpot budeme mít stejně jako loni vlastní scénu v Kompresorovně, kam můžete po celou dobu festivalu přijít diskutovat se zajímavými osobnostmi vědy, vyzkoušet si různá řemesla ve workshopech, vysoutěžit si ceny v originálním designu, nebo jen tak spočnout v pohodlném lehátku u kávy a sušenek, které během diskuzí nabízíme návštěvníkům zdarma.

Letos se můžete těšit například na přednášku Umělá inteligence v běžném životě: benefity, problémy a morální v podání Petra Hurtíka z Ústavu pro výzkum a aplikace fuzzy modelování při Ostravské univerzitě, setkání s Janem Hradeckým na téma Sucha a povodně v ČR: Stavět či nestavět přehrady?, diskuzi s Martinem Strakošem na téma Památková péče, architektura a město – Ostrava???, s Eliškou Černou o Rapid Rehousingu s podtitulem Aby domov nebyl pouhým snem nebo s lingvistou Jaroslavem Davidem zabývajícím se názvy míst (Revolucionáři, poputčiky, dobrodruzi: Za velikým příkladem do země Stalinovy).

Zároveň budou po celou dobu festivalu probíhat workshopy pro veřejnost: Staré lino, dobré lino (přijďte si vyzkoušet linoryt pod vedením osobností z Fakulty umění Ostravské univerzity – FU OU), Starý papír, nová kniha (workshop recyklované knižní vazby se studentkou FU OU Simonou Drdákovou), Záleží na úhlu pohledu (workshop kresby perspektivy s Liborem Novotným z Katedry grafiky a kresby FU OU), Duch místa, nebo duch doby? (workshop s Jaroslavem Davidem z Filozofické fakulty Ostravské univerzity, který ukáže toponyma coby nositele kulturní paměti), Klíčovou dírkou do včelího obýváku (přijďte nahlédnout hluboko do včelího úlu a vyzkoušet si stáčet vlastní med: vše živě a se skutečnými včelami), Bezpečí a nebezpečí na každém kroku (workshop záchranářů z Lékařské fakulty Ostravské univerzity, kteří vám připomenou, jak svou pomocí ještě více neublížit).

Letos na naší scéně spolupracujeme také s naší partnerskou VŠB – Technickou univerzitou Ostrava, můžete se tak těšit navíc například na přednášku přínosy a rizika nanomateriálů, poznat Zero Waste coby posmrtný život plastů, seznámit se s historií ostravského urbanismu s Martinem Jemelkou, zkusit si odlít medaili z cínu nebo si přijít vyzkoušet hasičskou výstroj.

Přesné dny a časy přednášek brzy přineseme právě zde na OU@live. Stavte se za námi do Kompresorovny. U nás je dobře za jakéhokoli počasí: v dešti tu neprší a ve vedrech je tu chládek. Budeme se na vás těšit!

Váš PR tým Ostravské univerzity

PROGRAM OSTRAVSKÉ UNIVERIZTY NA COLOURS OF OSTRAVA2017