Včerejšek byl prvním dnem letošních Českých akademických her. Vysokoškoláci ze všech koutů republiky se každoročně sjíždějí, aby poměřili své síly, ale také aby se potkali a zažili neopakovatelnou atmosféru celé akce, která se letos koná v Olomouci.
Hned první den se podařilo pro Ostravskou univerzitu (OU) vybojovat jedno zlato: Kristýna Manová z Pedagogické fakulty získala první místo v bowlingovém turnaji a to, jak říká Radim Kofránek (vedoucí sportovní reprezentace OU), s přehledem: „Zvládla nejlépe už kvalifikaci a vysoký standard si udržela až do závěrečných finálových kol,“ řekl. Za univerzitu děkujeme a gratulujeme!
Nadějně to taky vypadalo s volejbalovým týmem mužů: po 15 letech poprvé postoupili na závěrečný turnaj! „Bohužel jsme ale ve skupině narazili na největší favority – družstva UTB Zlín a UK Praha. Po boji náš tým prohrál vždy v koncovkách setů oba zápasy 0:2,“ uvedl Kofránek s tím, že tak volejbalisti budou hrát o konečné 5. – 6. místo.
Na reportáž ze dnešního dne na Českých akademických hrách se můžete těšit zase zítra. Držte s námi palce!

FOTO: Radim Kofránek (volejbal) a Irena Talpová (bowling)