Nejinak tomu bylo i v letošním 22. ročníku tohoto klání mladých hudebníků, studujících na základních uměleckých školách, konzervatořích a vysokých hudebních školách České republiky.
V kategorii vysokých škol obdržel 1. cenu Rosquintet, jehož členy jsou hobojistka Kristýna Cháberová (ze třídy doc. Foltýna) a fagotista Radek Joska (ze třídy MgA. Petráka), který nastudoval soutěžní program pod vedením MgA. Martina Petráka.
Druhou cenu pak získal soubor Qlartet – klarinetové kvarteto ve složení Markéta Gálová, Kateřina Daňková, Ondřej Milt a Jaroslav Škuta (všichni studují ve třídě doc. Františáka),    jež se na soutěž připravovalo pod odborným dohledem MgA. Jiřího Masného.
Studentům i pedagogům srdečně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Ostravské univerzity a její Fakulty umění.

diplom Diplom (1)