Ba(r)víme Ostravu!

Autor: , 9. 5. 2017

Černá je minulostí. Dnes je Ostrava plná barev a příležitostí. A mnohé z nich do ní vnáší právě Ostravská univerzita. Přijďte se seznámit!


„Univerzita s posláním, otevřená světu, pracující pro region.“

Tak svou vizi zformulovala Ostravská univerzita (OU), která kromě vzdělání a vědy a výzkumu klade důraz také na svou tzv. třetí roli: roli aktivní instituce na poli společenského dění v regionu. A právě s touto třetí rolí souvisí i happening Jsme Ostravská!.

„Snažíme se v rámci třetí role univerzity přispívat také k tomu, aby lidé nevnímali Ostravu jako černé město. Je tomu totiž přesně naopak – Ostrava je plná příležitostí a nových možností. A spoustu z nich představuje také Ostravská univerzita,“ říká Adam Soustružník, tiskový mluvčí OU.

Letošní ročník happeningu nese podtitul Ba(r)víme Ostravu, který má právě toto vyjadřovat: Ostrava dávno není černým městem, a k tomu zásadně přispívá Ostravská univerzita – nejen kvalitními absolventy či výzkumem zaměřeným na regionální problémy, ale také právě aktivitami v rámci své třetí role.

„Podtitul vychází z naší lednové kampaně Black is Full of Colours, ve které jsme barevnou tvář města představovali maturantům z celé republiky. Mladí lidé totiž velmi často setrvávají ve stereotypní představě o černé Ostravě, přitom právě město hraje zásadní roli při výběru vysoké školy. Proto je v našem zájmu, aby barvy Ostravy vypluly na povrch,“ dodává Soustružník.

Přijďte se seznámit s Ostravskou univerzitou a zjistit, jak právě ona Ba(r)ví Ostravu na happening Jsme Ostravská! 27. 6. 2017 na Masarykovo náměstí. Nudit se nebudete, na programu je věhlasná bitva O pohár Ostravské univerzity, koncerty kapel Nebe a David Stypka & Bandjeez i scénické čtení v podání herců z projektu Lukáše Hejlíka LiStOvÁnÍ.

Srdečně zveme všechny, kteří chtějí vidět barevně! Akce je pro všechny zdarma, více informací najdete na www.jsmeostravska.cz.

Související články: