Naše partnerská organizace Provoz Hlubina opět přichází s dalším dokumentem, který vám rozšíří obzory. Back2Epicentre (Návrat do epicentra) je dokumentárním projektem, který ukazuje, jak se lidé v Nepálu vyrovnávali s nejničivějším zemětřesením v zemi za posledních 80 let.
Součástí promítání v ostravském Kině Cineport, které je součástí Provozu Hlubina ve vítkovickém průmyslovém areálu, bude také krátký film „Dívka z rýžového pole”, který ukazuje neskutečnou sílu dřímající v těchto lidech: po tom, co Asmita přišla nejdříve o svou matku a pak i střechu nad hlavou právě v tomto zemětřesení, jí nezmizel úsměv na rtech a je teď první dívkou ve vesnici, která umí jezdit na kole!
Nechte se inspirovat, srdečně vás zveme 21. dubna 2016 od 19 hodin v Kině Cineport. Pro studenty Ostravské univerzity nabízí Cineport slevu na vstupném, namísto původních 100 kč zaplatíte jen 70 kč. Více informací naleznete v přiloženém plakátu nebo na facebookové události akce.

Kino Cineport v Provozu Hlubina a OU@LIVE vás zvou na dokumentární projekt o příbězích lidí, které zasáhlo nejničivější zemětřesení v Nepálu za posledních 80 let.