Letošní Akademický den Ostravské univerzity byl ztělesněním jejího nového přístupu. Kromě oficiální části, která si samozřejmě zachovala svou vážnost, celé odpoledne získalo osobní a přátelský ráz. Studenti měli možnost poznat akademiky jako lidi se smyslem pro humor, zazněly oblíbené muzikálové melodie a namísto „nějakého piva“ zde byl IQač: pivo uvařené přímo pro studenty Ostravské univerzity.
Na úvod zazněla česká národní hymna v podání Symfonického orchestru Fakulty umění OU, rektor univerzity přivítal hosty, pronesl svůj proslov a předal ocenění studentům za vědecké, sportovní a umělecké úspěchy. Poté sál rozesmáli děkani dvou fakult, docent Jan Hradecký (PřF) a profesor Aleš Zářický (FF), kteří pobavili přednáškou o svém výzkumu ve stylu prezentací na světových konferencích TED. Oficiální část uzavřel Orchestr známými melodiemi z muzikálů i studentskou hymnou Gaudeamus Igitur a zbytek odpoledne se nesl v neformálním duchu u pohoštění a IQače, který se popíjel z NICK-NACK kelímků v novém univerzitním designu.
Pohodovou a přesto slavnostní atmosféru celé akce nejlépe vystihnou fotky Terezy Gerthnerové, které se na alive objeví již brzy. Nyní vám ale ještě přinášíme postřehy několika oceněných studentů, které na místě zpovídala naše redaktorka Petra Filipová. Co pro ně jejich alma mater znamená a co jim dává?
Martin Slepička (FF): „Dala mi nový životní rozhled. Stále se zlepšuji a zlepšuji i své morální a etické kvality.“
Šárka Nahodilová (FU): „Ostravská univerzita a Ostrava pro mě představují skvělé prostředí, zabývám se i architekturou a zdejší industriální prostředí je mou stálou inspirací.“
Markéta Kubalíková (PdF): „Studovala jsem i jinou vysokou školou a můžu říct, že přístup ke studentům je nesrovnatelný. Funguje zde velká podpora veškeré studentské aktivity.“