Akademici OU „vyběhli“ s děkanem OPF

Autor: , 8. 10. 2015

Akademici z Katedry studií lidského pohybu Dr. Jaroslav Uchytil a Dr. Roman Farana se zúčastnili prvního ročníku běhu s názvem "Vyběhněte s děkanem" pořádaného Obchodně-podnikatelskou fakultou v Karviné.

Profesor Daniel Stavárek děkan Obchodně-podnikatelské fakulty v Karviné, Slezské univerzity v Opavě s Dr. Jaroslavem Uchytilem a Dr. Romanem Faranou z Katedry studií lidského pohybu Ostravské univerzity v cíli závodu „Vyběhněte s děkanem“.

Závodníci běželi po trati dlouhé 5km z Univerzitního náměstí do areálu tzv. Lodiček a zúčastnilo se ho 80 běžců v čele s rektorem Slezské univerzity Doc. Ing. Pavelem Tulejou, Ph.D., děkanem Obchodně-podnikatelské fakulty prof. Ing. Danielem Stavárkem, Ph.D. a proděkanem pro zahraniční styky doc. Mgr. Ing. Michalem Tvrdoněm, Ph.D.

„V rámci dobrých vztahů s Obchodně-podnikatelskou fakultou jsme přijali výzvu profesora Stavárka a docenta Tvrdoně a podpořili svou účastí tuto akci,“ říká Dr. Uchytlil, který dokončil závod společně s Dr. Faranou ve shodném čase 21 minut a 57 sekund na děleném dvanáctém místě. Oba akademici se shodují v názoru, že je dobře, když univerzity podporují zdravý životní styl a také tímto způsobem přispívají k vzájemné spolupráci mezi univerzitami našeho regionu.