Již po sedmé byl akademický rok pro vybrané obory na Lékařské fakultě OU zahájen adaptačním kurzem. Jeho hlavní cíl, poznání spolužáků i vybraných akademiků v neformálním prostředí, byl i tentokrát splněn.
„Při hrách a soutěžích – se smíchem i malinko pod tlakem – ty tři a půl dne před začátkem semestru rychle utekly. Ale vzpomínky zůstanou v každém z nás a vzniklá přátelství budou trvat nejenom po dobu studia, ale snad daleko déle.  Každopádně již teď se těšíme na další ročník, protože nápady na další aktivity a vylepšení se rodí v hlavě už nyní,“ říká Eva Janíková z Lékařské fakulty Ostravské univerzity, která adaptační kurz spolu s dalšími kolegy organizuje.
A spokojenost sršela taky ze zúčastněných studentů: „Doteď z toho čerpám – poznal jsem velkou část naší studijní skupiny a myslím, že je tak vidím v úplně jiném světle. Byla to výborná zkušenost, nelituju, že jsem šel právě na Ostravskou,“ uvádí Tomáš Dvořák, student oboru Všeobecné lékařství. Ostravskou univerzitu volil proto, že zde měl výborné reference na osobní přístup na klinických oborech.
Adapťák na Lékařské fakultě je svým způsobem výjimečný, neboť na jediné fakultě na OU (a to platí i mezi lékařskými fakultami v ČR) pořádá adapťák pro studenty tým vyučujících. Adapťák je tedy směsí nejen zábavy, ale možností poznat akademiky z trochu jiného pohledu.
Tito studenti mají štěstí, znají se od samého začátku studia. Vy ostatní to ale můžete dohnat už 7. října, a to během dne na akci JSME OSTRAVSKÁ!!! a následně večer na akci Přežij noční Ostravu, kterou pořádá Stavovská unie studentů.
Všem novým studentům přejeme úspěšný start do studia!