4. ročník Festivalu ostravských knihoven

Autor: Denisa Tkačíková , 15. 9. 2020

I letos si pro Vás místní knihovny přichystaly již tradiční podzimní festival, který se uskuteční 6. října 2020. Do projektu se zapojilo rekordních 10 knihoven, které slibují bohatý program.

Těšit se můžete na soutěže, workshopy, exkurze na běžně nepřístupná pracoviště, výstavy, přednášky a další zajímavý program. Ten pro vás letos zajistí tyto knihovny: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, knihovna Galerie výtvarného umění v Ostravě, knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB-TU, knihovna Ostravského muzea, Národního památkového ústavu, ÚOP v Ostravě, Archivu města Ostravy a nově také knihovna Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a knihovna Plato Ostrava.

Pokud obejdete alespoň 6 knihoven z 10, můžete získat ve vybrané knihovně registraci zdarma, vstupenky do muzea či galerie, knihu zdarma nebo jiný bonus.

„Hlavní myšlenkou Festivalu ostravských knihoven je ukázat lidem rozmanitost knihoven, které sídlí v centru Ostravy a nejbližším okolí. Knihovny již dlouho nejsou pouze půjčovnami knih, ale naopak jsou zajímavými studnicemi poznání a komunitními centry, která v průběhu celého roku připravují pro své návštěvníky lákavý program,“ sdělila za organizační tým Marcela Stehlíková.

Ambasadorem letošního ročníku se stal ostravský herec Albert Čuba, který zde představí svou knihu Herec k nepřežití, a to hned ve třech zmiňovaných knihovnách. V Univerzitní knihovně vystoupí v 16 hod a rád vám svou knihu také podepíše.

Podrobnější informace o festivalu a kompletní program najdete na stránkách www.festivalostravskychknihoven.cz.

Festival ostravských knihoven se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.

Všechny knihovny se těší na vaši účast a my se k nim s radostí připojujeme!
Vaše Univerzitní knihovna