25. – 30. září 2018 se bude konat 10. ročník originálního počinu z ostravské kulturní scény: festivalu Ostrava Kamera Oko. Festival tradičně přiváží aktuální filmové snímky a zajímavé hosty z české i zahraniční kinematografie. Letošní ročník ale přináší také několik novinek.
V Galerii PLATO proběhne v rámci festivalu speciální pop-up projekce snímku Manifesto, večírek elektronické hudby ve spolupráci s AVB kolektivem – Banket, prezentace filmů aktuálního laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého – Martina Kohouta, ale také dva workshopy pro děti. První bude věnován výrobě pohyblivých hraček, které předcházely vzniku filmu. Druhý pak zábavnou formou naučí nejmladší diváky, jak se správně dívat na film, a co všechno kromě děje je v něm možné vidět. Oba jsou určeny dětem ve věku 6–14 let.
Více informací o programu najdete na webu Ostrava Kamera Oko, informace o prodeji akreditací zde. Aktuální informace můžete sledovat na facebookové události OKO.
Ostravská univerzita tento počin již tradičně podporuje a festivalu do další dekády přejeme, aby jej lidi měli rádi přesně takový, jaký je: originální, přesto střídmý, ostravský, přesto světový, černo-bílý, přesto neskutečně barevný.