Sportovní den Ostravské univerzity každoročně nabízí studentům i zaměstnancům možnost zasportovat si zdarma. Kromě výběru sportů se letos nově nabízí také možnost jet na vodu.
„Tento rok jsme se rozhodli vyzkoušet něco nového. Stále se jedná o turistiku, jen jsme změnili živel. Vodní turistika je v Česku fenoménem mezi rekreačními aktivitami a značná část turisticky založeného národa již její krásy objevila. Tato akce je zacílena na skupinu lidí, kteří doposud neměli možnost nebo nenašli odvahu vodní turistiku vyzkoušet,” říká Michal Sebera, jeden z organizátorů akce z Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.
„Řeka Opava je ideálním místem pro první seznámení s vodním živlem z paluby dvoumístné kanoe. Opravdu se jedná o řeku klidného charakteru, kterou po základním výcviku zvládnou úplní začátečníci nebo děti. Zkušení instruktoři zajistí kvalitní výcvik a bezpečný průběh plavby. Případnou nepřízeň počasí zase zmírní možnost zapůjčení neoprenu. Takže obavy stranou a hurá do vody, nebo spíš na vodu, dodává.
Tato akce je určena studentům i zaměstnancům Ostravské univerzity. Pro zaměstnance je navíc uspořádán i tradiční výšlap pro ty, kteří chtějí raději zůstat na pevné zemi. Vyrazí se na Lysou horu!
Všechny srdečně zveme, hlásit se můžete na webu programu TEP, kde také najdete podrobnosti o místě a času srazu. Přikládáme také leták obou dvou akcí.