14. března 2017 od 9 do 15 hodin se promění aula Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava v jednu velkou pracovní „seznamku“. Už podesáté se zde bude konat veletrh Kariéra PLUS, který každoročně nabízí možnost setkat se se zástupci předních zaměstnavatelů nejen v Moravskolsezském kraji, ale také v celé republice i zahraničí.
„Kariéra PLUS se sice koná na půdě Technické univerzity Ostrava, vůbec to ale neznamená, že je pouze pro technicky zaměřené studenty. Naopak, firmy velmi často hledají i absolventy pro oblast komunikace, administrativy nebo se znalostí cizích jazyků,“ uvádí Alice Šustková z VŠB – Technické univerzity Ostrava..
Na veletrhu vystavuje více než stovka firem a neziskových organizací, které nabízejí stáže, brigády, trainee programy, spolupráci na diplomových pracích a další příležitosti v Česku i v zahraničí.
Součástí veletrhu je i odborný program, který nabízí možnosti k nezaplacení – můžete si vyzkoušet simulovaný pohovor přímo s HR odborníky firem, a to nejen v češtině, ale také v angličtině nebo němčině. Můžete si zde nechat zkontrolovat svůj strukturovaný životopis v češtině i angličtině i svůj profil na LinkedIn, profesionálně se vyfotit (včetně vizážistky) a také ověřit svou úroveň cizích jazyků, která se v životopise uvádí.
„Kariéra PLUS není jenom veletrh. Kromě toho, že studenti a absolventi mohou načerpat inspiraci, zjistí možnosti, vyzkouší si mnohé na vlastní kůži a setkají se osobně s personalisty, kterým mohou zároveň nechat svůj životopis, se celá akce nese ve festivalovém duchu. Stánky firem jsou plné zážitkových atrakcí i další program je laděný do zábavy,“ vysvětluje Alice Šustková.
V rámci venkovního programu si tak můžete vyzkoušet například i jízdu na segveji, skákací boty nebo si dát něco z výborného občerstvení v podání Faency Fries, La Petite Conversation, bistra Hogo Fogo nebo Maledy. Na Kariéře PLUS se soutěží také o vstupenky na Colours of Ostrava a soutěž Minutový řečník.
Pokud i stojíte o toho pravého, chcete najít „Džob snů“, začněte už teď. Vyrazte na Kariéru PLUS, podrobný program najdete na webu www.karieraplus.cz.