Zveme vás na výstavu fotografií, která nabízí výjimečné pohledy na českou přírodu a krajinu. Prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů navíc představuje překvapivá poznání o změnách v české přírodě. „ Česká příroda, to nejsou jen nedotčené národní parky, největší zázraky se mnohdy dějí hned za našimi dveřmi. Rádi bychom výstavou návštěvníky inspirovali k hledání a pozorování bohatství přírody všude kolem nás,” říká Simona Poláková, manažerka projektu Příběhy české přírody.
Na výstavě jsou vystavena nejlepší díla z realizované foto a video soutěže, a také díla předních fotografů Ondřeje Prosického a Pavla Radosty. „Jako fotograf divoké přírody jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa, nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dosah v české přírodě,” říká špičkový fotograf a patron projektu Ondřej Prosický.
Výstava se koná od 16. ledna do 17. února 2017 ve výstavním prostoru atria budovy Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity na Chittussiho 10 ve Slezské Ostravě.

Stáhnout (PDF, 1.89MB)