Colours of Ostrava. Jeden z největších tuzemských hudebních festivalů, který vždy v polovině července přiláká do Ostravy desetitisíce lidí, ty nejzvučnější jména světové hudební scény i neotřelé hudební objevy. Mezinárodní multižánrový festival už hostil například Björk, Bobbyho McFerrina nebo Iggyho Popa.
Na tuto úroveň se letos ale vyhoupla i diskuzní scéna festivalu Colours of Ostrava. Po velkém úspěchu, který v loňském roce zaznamenala, z ní vyrostl samostatný projekt: Meltingpot. Ideas without borders. Návštěvníci Colours of Ostrava tak budou moci diskutovat například s proslulým americkým spisovatelem a esejistou Robertem Fulghumem, světoznámý dánský ekolog-skeptik Bjørn Lomborg, nositel Nobelovy ceny za chemii z Izraele Dan Schechtman nebo aktivistka za lidská práva v Pákistánu Gulalai Ismail. Tím však výčet jmen zdaleka nekončí. Podívejte se sami, co všechno Meltingpot nabídne zde.
A právě zde, na některých z diskuzí Meltingpotu, budete moci potkat i odborníky z Ostravské univerzity coby moderátory debat už od 12. července 2016. Ještě blíže se s nimi můžete seznámit na samostatné scéně Ostravské univerzity, kterou najdete v areálu Kompresorovny po celou dobu festivalu Colours of Ostrava od 14. do 17. července 2016.
Na scéně Ostravské univerzity na vás čekají zážitkové workshopy, věda v praxi a na vlastní kůži i setkání s vědci u kafe, ale také příjemné posezení v lehátkách, vědomostní kvízy o ceny či fotbálek zdarma. Proto neváhejte a stavte se za námi, už teď se na vás těšíme!
Podrobnosti o programu OU na Colours of Ostrava přineseme začátkem července.