Uznávaná profesorka Světlana Asmuss, která působí na katedře matematiky Lotyšské univerzity v Rize, opět navštíví Ústav pro výzkum a aplikace fuzzy modelování při Ostravské univerzitě. Jejím hlavním zaměřením je matematická analýza a teorie aproximace. Prof. Asmuss se dlouhodobě věnuje spolupráci s vědeckým ústavem v oblasti fuzzy modelovaní, zejména v prohlubování studia speciální teorie fuzzy transformace, která byla navržena prof. Perfilievou působící na Ústavu pro výzkum a aplikace fuzzy modelování.
Profesorka Asmuss bude celý týden hostem vědeckého ústavu za účelem hlubší spolupráce s odborníky v oblasti fuzzy transformace. V závěru svého působení na vědeckém ústavu bude prezentovat své nové výsledky v tomto oboru na pravidelném semináři ústavu. Přednáška na téma „Approximation properties of discrete higher degree F-transforms based on B-splines” se bude konat dne 26. 5. 2016 od 9:30 hodin v budově C, místnosti 610.
Riga_2