Fakulta sociálních studií o sobě dává vědět. Využila možnosti představit se prostřednictvím interaktivních aktivit návštěvníkům akce Jsme Ostravská na Masarykově náměstí a také na dlouhodobě oblíbeném festivalu Colours of Ostrava.
Ti, co se k nám přidali na „Jsme Ostravská“, si mohli vyzkoušet projít vyznačenou trasu bez možnosti vidět s průvodcem či holí. Dva „erasmáci“ zase soutěžili ve skládání tvarů poslepu. Hádejte, který z nich nakonec vyhrál.
Děti se vracely k pexesu, které jim umožnilo naučit se znakový jazyk a překvapivě se nebály přidat své názory na sociální práci v našem fotokoutku.
Ten byl také jedním z nejnavštěvovanějších lákadel z dílny FSS. Dlouhodobě si klademe otázky týkající se identity sociální práce i těch, kteří jí vykonávají. Jde o obor vzniklý na zakázku společnosti a tak oslovujeme veřejnost – studenty, akademiky, seniory, děti, profesionály z oboru i ty, kteří obsah sociální práce jen hádají, aby se s námi podělili o své asociace a odpovědi na otázku „Co pro mě znamená sociální práce?“.
Fotografie a významy v nich obsažené chceme zpracovat v rámci výzkumu a zjistit tak, jak se na obor, jež je hlavním pilířem programové nabídky na FSS, dívá široká veřejnost.
Fotografie tak snad už brzy dostanou také své čestné místo na facebookové stránce, aby mohly být inspirací pro ty, kteří se zatím nepřidali.
Následující příležitost se podělit o vnímání oboru sociální práce měli návštěvníci stage Ostravské univerzity na Colours of Ostrava ve čtvrtek 14. 7. 2016.
Kdo to nestihl a chtěl, nezoufejte. V aktivitě chceme dále pokračovat i na Noci vědců 27. září, kde přidáme i další možnosti kreativního ztvárnění.
Že jste absolventi FSS nebo pracujete jako sociální pracovníci a zajímají vás výsledky našeho výzkumu?Vše na jednom místě najdete pod záštitou FSS na Srazu absolventů OU (27. října 2016) nebo na již zmíněné FB stránce, o které vám brzy napíšeme více.
Ale abychom nezůstali jen u sociální práce obecně. Návštěvníci „Barev“ doslova zavalili stage Ostravské univerzity ve chvíli, kdy naše kolegyňky Aneta Hašková a Alena Hegerová odstartovaly kurz znakového jazyka. Jeho „absolventi“ tak odešli nejen se spoustou užitečných rad vztahující se ke komunikaci s osobami se sluchovým postižením, ale i umem vyznakovat píseň „Prší, prší“, což se v mokrém festivalovém počasí jevilo víc než příznačně.
S Anetou a Alenou se také potkáte na Noci vědců, kde pro vás chystáme spoustu dalších sociálně-vědních lahůdek.
S FSS zase brzy na viděnou
Ivana Kaniová
Koordinátor PR aktivit na FSS