Byli jste někdy v Univerzitní knihovně, na ul. Bráfova a přitom neviděli téměř žádné knihy? V pátek 13. 1. 2017, od 8-14 máte šanci vidět nejen regály plné knih, ale také si knihy přímo půjčit a odnést domů. To vše v rámci akce Univerzitní knihovny a jejího druhého ročníku DOS aneb Den otevřených skladů. Ve 3 patrech skladů pod střechou budovy knihovny, ul. Bráfova 3,  se můžete volně procházet mezi regály. Najdete zde nejrůznější učebnice, odborné publikace, ale i beletrii. Staré i nové kousky. Knihy ve skladech nejsou řazeny oborově ani podle příjmení autora, ale pro rychlé vyhledávání máme knihy seřazeny dle signatur. Signatura – značka umístění konkrétního dokumentu, kterou najdete v katalogu knihovny. Můžete tedy přijít se seznamem již předem vybraných signatur a zkusit si knihu sami najít anebo si vybrat knihu, co Vás zaujme přímo na místě.
Jak to bude fungovat?
Přijďte do knihovny, po schodech se vydejte do 3. – 5. patra, kde najdete sklady. Pro handicapované platí možnost vyjet nahoru až do 5. patra, 6. patro je bez výtahu. Na každém patře bude čekat průvodce, který vám poradí. Vyberte si knížky, vložte do nich připravené záložky a napište své jméno. Nechejte si knihy poslat nákladním/knižním výtahem do půjčovny, která je v přízemí. Vyzvedněte si vybrané knihy u kolegyň u pultu a odneste domů. Věci si prosím odložte předem v šatně, nachází se hned u vchodu do knihovny 🙂
V sobotu 14. 1. 2017 se připojují k DOD také fakultní studovny, konkrétně:

V pátek jsou otevřeny všechny studovny dle DOD jednotlivých fakult.
Srdečně zveme a těšíme se na Vaši návštěvu.
Univerzitní knihovna