AIESEC je studentská organizace. To znamená, že student, který je členem, se mimo školu, ve svém volném čase, věnuje mezinárodním projektům, a to zcela zdarma.
Počkat, to ale není pravda. Odměnou však nejsou peníze, ale zkušenosti, znalosti, kamarádství, kontakty na zajímavé lidi a dobrý pocit ze sebe sama.
Ale ne vždy jde všechno lehce. O tom se už přesvědčil nejeden AIESECář. O čem teda ten AIESEC je?
Procvičíš si angličtinu v praxi, hlavně při vysvětlování stážistům, že když hodina začíná v 10, mají přijít na 10 a ne na 11. Za jeden semestr v AIESEC se naučíš prezentovat lépe než za celé 3 roky ve škole. Máš šanci chodit na schůzky se zástupci firem v kraji a budovat tak svou síť kontaktů už teď. Jak jinak se naučit krizovému managementu, než zažít krizi při organizování přednášky pro 200 lidí?
Mezi AIESECáři najdeš i spolužáky nebo ty, kteří studovali tvůj obor a rádi ti poskytnou veškeré materiály ke studiu, aniž by ti ubyly banány z primátu. Kde jinde máš možnost vidět, jak někomu změníš život? Stačí pomoct jednomu mladému človíčkovi z Česka vycestovat za svým snem, třeba do Indonésie. Umění time managementu se naučíš až v době, kdy musíš kombinovat školu, přátele, AIESEC, rodinu, brigádu a domácího mazlíčka. Vždycky najdeš někoho, kdo si s tebou zajde na pivo. Ale pozor! Hrozí, že si budete povídat jen o problémech se stážisty. Zajistit konferenci pro 300 lidí? Proč ne. S AIESEC tu možnost máš několikrát do roka.
Stoupat po kariérním žebříčku můžeš všude, tady je to však uzpůsobené krátkému studentskému životu. Zkus se přihlásit na prezidenta pobočky u tebe ve škole už po roce v AIESEC! Získáš nespočet zahraničních kontaktů a kamarádů. Pokud se s nimi budeš bavit, že. Jak si správně navolat schůzku? Jak správně předat svou vizitku? No, v oblasti prodeje se to naučíš raz dva.
Po měsíci na kolejích se rozhodneš jet domů. Rodiče tě nepoznávají. Normálka. „A ty to jako děláš zadarmo, jo?” Jo. Naučíš se věřit sám v sebe a své sny. Lidé odsuzují, když sníš své sny, ale potom ti závidí, když si je plníš.
A pokud stále nevíš, o čem členství v téhle super studentské organizaci je, není nic jednoduššího, než se přihlásit.
Přihláška na www.aiesec.cz/studenti/clenstvi.